Witamy na naszej stronie,

Firma Term-Tech posiada wieloletnie doświadczenie w administrowaniu systemami informatycznymi udokumentowane praktyką i zdobytymi szkoleniami. Działamy od 2004r oferując profesjonalne doradztwo oraz obsługę informatyczną (outsourcing) dla Firm.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dynamicznie rozwijającego się rynku świadczymy usługi na najwyższym poziomie, gwarantując stabilne i bezpieczne działanie infrastruktury IT w Państwa firmie.

W naszej ofercie znajdują się:

 • Outsourcing, utrzymanie i serwis infrastruktury IT 
 • Wdrażanie oprogramowania, instalacja, konfiguracja aplikacji użytkowych i narzędziowych
 • Opieka nad serwerami
 • Wdrożenia oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem 
 • Programowanie na indywidualne zamówienie, w tym magazynowe, produkcyjne, fakturujące
 • Szkolenia dla Firm
 • Usuwanie wirusów i innych szkodliwych programów
 • Pomoc w wyborze sprzętu i oprogramowania
 • Bieżące naprawy i usuwanie awarii komputerów
 • Kody kreskowe
 • Automatyczna identyfikacja
 • Jednorazowe usługi bez abonamentowe - wyjazdy interwencyjne

 

Staramy się rozwiązać każdy problem.

Zapraszamy do współpracy. 

Jesteśmy dla Ciebie i Twojego Biznesu.

Blokada stron w sieci – co warto wiedzieć?

 https://trybawaryjny.pl/wp-content/uploads/2017/07/hazard702x336-min.jpg

Wprowadzono nową ustawę dotyczącą gier hazardowych w Polsce. Od 1 lipca tego roku wszystkie niezarejestrowane strony bukmacherskie i oferujące gry losowe za prawdziwe pieniądze będą blokowane przez operatorów Internetu.

Na tę chwilę jedynie 7 podmiotów ma zgodę na takie usługi, a 488 trafiło na czarną listę. Co to dla nas oznacza?

1.Co zostało zablokowane?

Zablokowane zostały wszystkie strony internetowe świadczące usługi hazardowe online na terytorium Polski, ze szczególnym uwzględnieniem każdej, która ma serwis w naszym rodzimym języku.

Oznacza to, że za prawdziwe pieniądze nie zagramy już w pokera w sieci, nie obstawimy wyniku meczu czy walki bokserskiej. Internetowy jednoręki bandyta również jest zakazany. Oczywiście, o ile strona, która oferuje podobne atrakcje trafi na ministerialną listę.

2.Czy wszystkie strony zostały zablokowane?

Nie, nie wszystkie. Na czas pisania tekstu zgodę na prowadzenie gier hazardowych w Internecie posiada siedem podmiotów. Z nich można korzystać do woli, pod warunkiem, że skończyło się 18 lat. Obowiązkowo każdy przed choćby jednym kliknięciem na portalu będzie musiał potwierdzić swoją pełnoletniość.

Serwisy, które chcą legalnie świadczyć usługi mają dwa miesiące na odwołanie się od decyzji. Jednakże, póki co, nowe strony pojawiają się na liście hurtowo, a zniknęła z niej raptem jedna.

3.Co oznacza blokada?

Blokada oznacza, że przy próbie wejścia na dowolną ze stron z listy, pokaże nam się komunikat, że została ona zablokowana i zostaniemy automatycznie przekierowani na witrynę ministerstwa. Działać to ma w momencie, gdy nie minęło 48 godzin od jej dodania przez ministerstwo. Wszystko to będzie tak wyglądać, o ile będziemy próbować dostać się na te serwisy z terytorium Polski.

Jeśli mieszkamy w Irlandii, Niemczech czy Hiszpanii bez problemów obstawimy wynik meczu. 

4.W jaki sposób blokuje się strony?

Jako że każdy z nas korzysta w jakiś sposób z dostawców Internetu, to oni mają stać na straży blokady stron. Cały nasz dostęp do sieci przechodzi przez nich i to oni ustawiają przekierowania, tak by przy próbie wejścia pod podany adres od razu odsyłać nas do witryny z blokadą. Zanim połączymy się z serwisem, zostaniemy przechwyceni i zabrani z miejsca, do którego chcieliśmy się dostać.

Na dostawców będą nałożone ogromne kary w przypadku, gdy nie dostosują się do przepisów. Możemy więc liczyć na to, że będą działać szybko i sprawnie.

5.Gdzie można znaleźć listę zablokowanych serwisów?

Wystarczy, że spróbujecie wejść na któryś z zakazanych portali, aby automatycznie zostać przekierowanym na listę. Jeśli jednak jesteście tylko ciekawi jak taka lista wygląda, bo na co dzień nie korzystacie z podobnych witryn, to wejdźcie na stronę: hazard.mf.gov.pl

6.Podsumowanie

Od dawna zapowiadano w Polsce zmiany w temacie hazardu w sieci. Wraz z dniem 1 lipca wprowadzono blokady na blisko 500 serwisów świadczących takie usługi. Ministerstwo twierdzi, że to nie koniec. W przypadku, gdy chcemy dalej grać, pozostają nam nieliczne portale, które otrzymały zgodę na działalność. Jak będzie się rozwijać sytuacja przekonamy się niedługo.

 

Źródło:

https://trybawaryjny.pl/blokada-stron-w-sieci/

Firmy z którymi współpracujemy